Sipajte samo jednom i desiće se eksplozija! Orhideje cvjetaju odmah i rađaju novo cvijeće NON-STOP cijele godine!

Život

Ako ustanovite da vaša orhideja ne raste snažno, da dugo nije cvjetala ili uopće ne pokazuje znakove rasta, sada je savršeno vrijeme da joj pružite potrebnu njegu koristeći prirodne hranjive tvari koje mogu značajno poboljšati njezino zdravlje i izgled. Ovaj jednostavan, ali iznimno učinkovit tretman pomoći će vašim biljkama da dobiju sve bitne hranjive tvari koje su im potrebne za rast, a rezultati će biti nevjerojatni. Orhideje koje su bile zapuštene ili dugo nisu cvjetale uskoro će početi cvjetati jedna za drugom, a vaš posao je samo da im pružite najbolju njegu.

Jedan od najpopularnijih načina za pomlađivanje orhideja je korištenje prirodnih gnojiva koja su lako dostupna kod kuće, poput ljuski luka. Ovaj prirodni tretman brzo i učinkovito hrani biljku, a ovako pripremljeno gnojivo bogato je važnim tvarima koje će vaše orhideje učiniti zdravijima i ljepšima nego ikad.Kako pomladiti svoje orhideje?

  • Proces pomlađivanja orhideja započinje jednostavnom, ali vrlo korisnom metodom. Prvo stavite lonac s orhidejom u posudu s vodom i ostavite da se namače oko 20 minuta. To će omogućiti biljci da apsorbira vodu i dati korijenima potrebnu hidrataciju.Zatim uzmite luk ili ljusku luka, koja je bogata mnogim korisnim tvarima. Ljuskice luka imaju antibakterijska i antiseptička svojstva koja mogu pomoći vašim biljkama da se brzo ukorijene i počnu cvjetati. Ljuske stavite u staklene posude i prelijte ih litrom kipuće vode. Ostavite da odstoji dok se voda ne ohladi, zatim procijedite.

Kada se voda ohladi, ovu otopinu možete koristiti kao oblogu za korijenje orhideje. Osim gnojidbe, svakako slijedite još nekoliko postupaka kako biste svoju orhideju dugoročno održali zdravom.

presaditiAko vaša orhideja nije cvjetala neko vrijeme, možda je vrijeme da je presadite. Tijekom presađivanja svakako odrežite sve oštećene i trule korijene i dezinficirajte rezove cimetom u prahu kako biste spriječili daljnja oštećenja. Ekstrakt ljuske luka možete koristiti i prilikom presađivanja biljaka. Nakon presađivanja metodom namakanja, svakako koristite ovaj prirodni tretman svaka dva tjedna. Prvo ostavite da odstoji oko 30 minuta, a zatim ovom juhom obradite lišće orhideje.

Da biste to učinili, upotrijebite bocu s raspršivačem za prskanje obje strane lišća. Prskati rano ujutro jer se tako najbolje apsorbiraju hranjive tvari. Ovu otopinu možete koristiti i za čišćenje lišća tako da navlažite pamučni štapić i nježno prebrišete lišće.Kao dodatni korak, možete potopiti svoje korijenje orhideje u ovu otopinu oko 30 minuta prije presađivanja. To će omogućiti biljci da apsorbira potrebne hranjive tvari, što će joj pomoći da brže raste i razvija se zdravije.

Šećer – tajna uzgoja orhidejaJedan od malo poznatih, ali vrlo korisnih savjeta za oživljavanje orhideja je korištenje šećera. Ovaj jednostavan sastojak iz vaše kuhinje može učiniti čuda za biljke koje su slabe, oštećene ili dugo nisu cvjetale. Šećer je orhidejama ono što su antibiotici ljudima – pomaže im da se oporave, ojačaju i počnu cvjetati.

  • Kako koristiti šećer? Uzmite žličicu šećera i otopite je u litri vode. Namočite orhideju u ovu otopinu i ostavite da se namače oko 8 do 9 sati. Neki stručnjaci preporučuju da ga ostavite cijeli dan kako bi biljke mogle iskoristiti sve hranjive tvari. Nakon toga stavite orhideju u vodu još sat vremena, što će omogućiti biljci da upije više tvari.Sljedeći dan primijetit ćete da vaša orhideja izgleda puno bolje, snažnije i zdravije, a ubrzo ćete primijetiti i prve znakove cvatnje. Ovakav tretman omogućuje biljci potpuni oporavak, a učinci su dugotrajni.

Ostali savjeti za njegu orhidejaKada presađujete orhideju, svakako koristite odgovarajući supstrat, poput borove kore ili specijalizirani supstrat za orhideje. Ovaj supstrat daje potrebnu potporu biljci, omogućavajući korijenu da raste i slobodno diše. Osim toga, nakon uranjanja u lonac, svakako ocijedite višak vode i osušite lonac papirnatim ručnicima kako bi spriječili da prekomjerna vlaga uzrokuje truljenje.

Također, stavite orhideju na svijetlo mjesto, ali izbjegavajte izravnu sunčevu svjetlost jer to može uzrokovati opekline lišća. Orhideje vole difuzno svjetlo, pa ih je najbolje smjestiti u prostoriju s puno prirodnog svjetla, ali ne tamo gdje sunce sija direktno na biljku. Kao što vidite, uz pravilnu njegu i nekoliko jednostavnih tretmana, vaša će se orhideja vratiti, rasti i procvjetati u tren oka. Poklonite mu ljubav i pažnju koju zaslužuje i uživajte u njegovoj ljepoti i cvijeću koje će oplemeniti vaš prostor.

AKCIJA - ČITAJ SVE GODINU DANA

69.90€ trenutno.
Članstvo ističe nakon 12 mjeseci.

Sadržaj: Vikend ljubići, PDF ljubavne knjige, audio knjige, kolekcije knjiga
Trajanje: 12 mjeseci
Pretplata: Jednokratna uplata
Ponuda važi ograničeno vrijeme.