U Jugoslaviji je postojala jaka muzička scena i bilo je pjevača i bendova čija je karijera trajala decenijama kao i onih koji bi iznenada postali popularni ali bi nakon par hitova pali u zaborav.
Sestre Barudžija vrlo su brzo zavladale jugoslavenskom glazbenom scenom, osvojivši cijelu regiju svojom vibrantnom energijom i nevjerojatnom ljepotom. Kako je njihova slava rasla svakim danom, tako je rasla i potražnja za ulaznicama za njihove nastupe. Ipak, zbog nepredviđenih okolnosti, odlučili su se povući iz pozornosti javnosti i krenuti sasvim drugačijim životnim putanjama. Dvije godine starija Isolde već se okušala u glazbenim vodama.
- Od 1978. do 1982. godine bila je članica studentskog pjevačkog zbora “Branko Krsmanović”, a tijekom školovanja iskazala se i kao solistica s vokalnim sastavom “Estradna polifonija”. Za to vrijeme gostovala je u raznim televizijskim i radijskim emisijama, često nastupajući uz Jazz orkestar Radio Beograda. Godine 1982. sa Snežanom Mišković i Snežanom Stamenković osnovala je cijenjenu grupu Aska.
Ovaj trio brzo je stekao popularnost kao isključivo ženski pop ansambl, postigavši značajnu prepoznatljivost pobjedom na Eurosongu sa svojom pjesmom “Hello, Hello” iste godine kada su osnovani, te se u konačnici plasirao na 14. mjesto natjecanja. Godine 1983. vratila se na eurovizijsku pozornicu zajedno sa svojom sestrom, praveći pratnju pjevaču Danielu Popoviću u Münchenu. Sljedeće, 1984. godine, sudjelovala je na svom trećem nastupu na ovom cijenjenom festivalu održanom u Luksemburgu, gdje je izvela skladbu “Ciao amore” u suradnji s Vladom Calemberom, koji je u to vrijeme bio pjevač rock grupe Srebrna krila.
Važno je napomenuti da je glazbeni spot za pjesmu bio zabranjen u Turskoj zbog Isoldeinog izgleda u toplesu. Nakon ovog incidenta, Eleonora i Izolda uspostavile su svoju glazbenu suradnju poznatu kao “Sestre Barudžija”, krenuvši na brojne turneje diljem regije. Omiljena mjesta održavanja bili su im festivali, počevši s izvedbom pjesme “Opet Beograd” na Mesu 1986., a kulminiralo je posljednjim zajedničkim nastupom na Jugoviziji 1992., na kojem su predstavili “Hej, hej, vrati se.
Izolda je potom sklopila partnerstvo sa Zlatkom Manojlovićem, s kojim je kasnije radila u ansamblu “Vox”, što je dovelo do produkcije dva albuma: “Strela” 1996. i “Znaš li” 1998. Kulminacija ljubavi prema Zlatku dovela je do braka nakon kojeg su se preselili u Düsseldorf. Prelaskom iz prethodne uloge u showu započela je pedagošku karijeru, a od 2009. godine predaje solo pjevanje na Muzičkoj akademiji. Njihov sin Todor također se bavi glazbom; radi kao gitarist u bendu i nadzire glazbenu produkciju na istoj obrazovnoj ustanovi u kojoj je Isolda zaposlena.
S druge strane, Eleonora se 1991. iz Splita preselila u Beograd, gdje se posvetila solo karijeri. Nadalje, gostovala je u komediji Miss Aleksandra Husić, koja je emitirana 1986. godine, a iste godine ponijela je i titulu Miss sporta u Njemačkoj. U brak je ušla sa skladateljem Zoranom Tutunovićem, a zajedno su dobili dvoje potomaka. Iako su se javno pojavili prije više od 40 godina, i dalje zrače izuzetnom ljepotom i elegantnom pojavnošću koja očarava promatrače. Mnogi su zapanjeni nevjerojatnim načinom očuvanja izgleda u sedmom desetljeću.
Bonus tekst:
Kupus, povrće sastavni dio ljudske prehrane od davnina, ne samo da se može pohvaliti divnim okusima, već nudi i mnoštvo korisnih svojstava. Dolje je predstavljeno nekoliko fascinantnih činjenica o kupusu: Zdravstvene prednosti – kupus obiluje vitaminima, posebno vitaminom C, koji jača imunološki sustav. Nadalje, izvor je dijetalnih vlakana koja pomažu probavi i pospješuju održavanje zdrave crijevne flore.
Postoje brojne vrste kupusa, poput bijelog, crvenog i kineskog kupusa, od kojih svaki ima različite nutritivne vrijednosti i prednosti. Zdravstvene dobrobiti – Povijesno gledano, kupus se u tradicionalnoj medicini koristio za ublažavanje bolova u zglobovima, poboljšanje probavnog zdravlja i potporu detoksikaciji. Osim toga, koriste se oblozi od listova kupusa za smanjenje oteklina i ublažavanje tegoba.
Drevni tekstovi sadrže reference na kupus, ističući njegovu upotrebu u ranim civilizacijama. I Rimljani i Grci uključivali su kupus u svoje prehrambene navike i medicinske prakse. Zbog izuzetno niskog udjela kalorija, kupus je izvrsna opcija za zdrava jela. Iako ima minimalan kalorijski sadržaj, obiluje vitalnim nutrijentima. Nadalje, kupus pokazuje nevjerojatnu svestranost u kuhinji; može se uživati sirovo u salatama ili kuhano različitim metodama, uključujući kuhanje, pečenje ili fermentaciju, kao što je primjer kiselog kupusa.