Evo koliko će Zdravko Čolić zaraditi od koncerata u Sarajevu: “Sve se držalo u tajnosti”

176

Zdravko Čolić će poslije četiri koncerta koja će održati u Sarajevu 27, 28. marta i 4 i 5. aprila 2026. godine, biti bogatiji za 500.000 eura, i to samo od sponzorskih ugovora.

Ime muzičke zvijezde privuklo je brojne tvrtke koje se žele reklamirati na ovako važnom događaju. U prilog tome svjedoči poznati bosanski menadžer koji je upućen u detalje.


‘Još ljetos sam znao da će Čola organizirati koncerte. Tražili su samo termin i sve se držalo u tajnosti. Želja mu je bila da nastupa i u Beogradu, ali ne znam što se tu dogodilo pa se izjalovilo. Sigurno je da će cijela regija sada doći u Sarajevo. U martu i aprilu ćemo biti glavni centar zabave. Sponzori se samo javljaju i Čola će minimum pola miliona eura zaraditi od finansija koji ulažu. Dakle, on je zakupio prostor i platio sve potrebne dažbine, a novac od sponzora ide osobno njemu. To je njegov prihod iliti zarada od lika i djela. Ima on mnogo rashoda, nije to mali zalogaj organizirati ovakvu manifestaciju, ali kada se podvuče crta, to mu se itekako isplati’, priča menadžer koji je zamolio za diskreciju.

Prvi koncert rasprodan je gotovo istog dana kada je objavljeno da će biti održan, što je odmah ukazalo na izuzetni interes publike. Zbog velike potražnje organizatori su ubrzo zakazali i drugi koncert, koji je također rasprodan u kratkom roku. Kako interes nije jenjavao, dodan je i treći termin, koji je, kao i prethodna dva, rasprodan do posljednjeg mjesta. Ta tri koncerta rasprodana su za samo šest dana.


Nivo Cijena Action
30 DANA (Svi PDF)

10.90€ za mjesec.

Izaberite
365 DANA (Svi PDF + AUDIO)

89.90€ trenutno.

Izaberite
Prethodni članak“U saunu je ušlo 30 golih muškaraca, svojim očima sam gledala gnusan čin”: Sandra je na kruzeru prisustvovala bahanalijama poznatih fudbalera