Kada vas neko vrijeđa i ponižava: Samo mu recite ovo i momentalno ćete ga „prizemljiti“

KORISNO

Ljudi mogu ponekad biti jak zli i pojedinci uživaju u omaložavanju i vrijeđanju drugih i to im podiže njihov ego. Mnogi koji se nađu u meprijatnoj situaciji poput ove ne znaju kako da reaguju.

Ponekad može biti izazovno odrediti odgovarajući odgovor kada se prijatelj našali na vaš račun ili uputi takozvanu “duhovitu” uvredu. Glumeći ravnodušnost prema takvim komentarima, riskira se poticanje njihovog ponavljanja. Sarah Jane Ho, stručnjakinja za obrasce ponašanja s harvardskim obrazovanjem, posjeduje znanje za učinkovito snalaženje u takvim situacijama. Sara je osnivačica Instituta Sarita, obrazovne ustanove usmjerene na društvene konvencije i bonton.

  • Šira je publika također prepoznala kao zvijezdu Netflixove serije “Pazi na ponašanje”, gdje pomaže mladim pojedincima u snalaženju u različitim društvenim kontekstima. Ako naiđete na nepristojan komentar ili drsku primjedbu, Sara preporučuje da odgovorite pristojno. Ona predlaže da to učinite postavljanjem jednog, jednostavnog pitanja: „Osjećaš li se dobro? Sara objašnjava: “Kada prijatelj napravi neljubazan komentar, obično odgovorim tako da ga pogledam i upitam: ‘Jesi li dobro?’ Ove tri riječi jasno pokazuju da niste niti uvrijeđeni niti potpuno ravnodušni i da priznajete mogućnost problema s osobom koja je dala primjedbu.

Ton glasa igra presudnu ulogu. Sara naglašava da upit ne treba artikulirati ni naglo ni oštro, već tonom koji je topao i suosjećajan. Snaga mira i snaga koja se nalazi u tišini. “Često vjerujem da je šutnja najprikladniji odgovor kada se suočimo s nepristojnošću”, kaže Sara. Neophodno je izbjegavati da negativne primjedbe, bez obzira na njihov izvor, diktiraju vaše emocionalno stanje. Sara zaključuje, kako prenosi CNBC, da najveća snaga leži u pokazivanju da netko nije podložan utjecaju drugoga.

Bonus tekst:

U različitim kulturama i povijesnim kontekstima, mačke su imale značajno simboličko značenje i smatrane su snažnim amblemima. Stoga ne čudi što su se razvila brojna praznovjerja u vezi s tim mačjim bićima. Međutim, pojedinci dovoljno sretni da dijele život s mačkom kao kućnim ljubimcem priznaju apsurdnost takvih ideja, iako ova perspektiva nije univerzalno prihvaćena. Portal Njuska.com predstavlja kompilaciju nekonvencionalnih vjerovanja koja osporavaju tradicionalne perspektive.

U Nozzemsiji prevladava mišljenje da se rješavanje velikih problema u prisutnosti mačke smatra štetnim. Kako bi se očuvala povjerljivost, preporučuje se da se važni planovi i odluke razvijaju kada mačka nije u blizini, jer se vjeruje da mačke imaju sklonost širiti tračeve i otkrivati ​​privatne informacije susjedima. Što se tiče mačje čistoće, postoji opći konsenzus da su mačke sposobne samostalno se njegovati. Nasuprot tome, japansko gledište tvrdi da čin kupanja označava dolazak nadolazećih gostiju.

Ovaj koncept se temelji na ideji da mačke signaliziraju dolazak gostiju svojim divnim radnjama lizanja šapa i trljanja očiju. Slično praznovjerje prisutno je u američkoj kulturi. U talijanskoj tradiciji pojava kihanja mačke smatra se slučajnim događajem. Točnije, vjeruje se da nagovještava skori dolazak neočekivanog bogatstva i financijskog uspjeha u kućanstvu. Stoga je preporučljivo sudjelovati u nekoj od brojnih igara na sreću kako biste kapitalizirali ovaj čudan događaj. Osim toga, ako buduća mladenka čuje mačku kako kihne na dan svog vjenčanja, smatra se da to ukazuje na sretan i trajan brak.

Dok Talijani sa strpljenjem čekaju svoj naizgled slučajni znak, kao mjeru opreza i dalje je mudro obratiti se veterinaru za svaku mačku koja pokazuje više od tri uzastopna kihanja. Crne mačke, među svim vrstama mačaka, često nose teret praznovjerja povezanih s lošom srećom. Dok su stari Egipćani ova stvorenja smatrali simbolima sreće, srednjovjekovni Europljani su ih doživljavali kao prerušena zlokobna bića, često ih povezujući s čarobnjaštvom.

Preporučujemo