Verica Rakočević stajlingom sve šokirala: Da li ova garderoba priliči ženi od 78 godina (FOTO)

Zabava

Najpoznatija srpska modna kreatorka je Verica Rakočević koja je ušla u osmu deceniju života ali se to na njoj ne bi nikada primjetilo. Naime ona ima vedar i pustolovan duh kao i prije a i izgleda dosta mlađe.

U časnoj dobi od 78 godina Verica Rakočević, ugledna modna dizajnerica, zrači bezvremenskom vitalnošću. Njezina besprijekorna prezentacija i živahno držanje doista su zadivljujući. Proslavljena dizajnerica nerijetko zapanji promatrače odjevnim komadima koji krase manekenke na modnim pistama. Nedavno je pak publiku zanijemila vlastitim ansamblom. Ipak, Veričin nedavni javni nastup istinski je oduševio publiku. Izazvala je veliku pozornost objavivši fotografiju na kojoj nosi raskopčan sako, isprva otkrivajući svoju košulju ili grudnjak.

  • Ova odvažna slika bila je uparena sa značajnom porukom: “Prigrlite svoje autentične emocije, čak i ako se nađete sami u njima”, dirljiv citat koji se pripisuje Henriju Michaudu. Nakon izljeva oduševljenja njezinim istančanim smislom za modu, jedna od Vericinih obožavateljica imala je potrebu raspitati se o tajni njezina mladolikog izgleda. Jedanaest godina prije Veričin brak s trideset godina mlađim skladateljem Veljkom Kuzmančevićem izazvao je veliki interes javnosti. Kako je vrijeme prolazilo, postali su jedan od najomiljenijih parova u javnosti.

Verica, ne pokolebana velikom razlikom u godinama, ponosi se prolaskom godina. Taj je osjećaj vidljiv u iskrenim fotografijama koje objavljuje na svom Instagram računu, a koje elegantno ističu njezinu inherentnu ljepotu bez upotrebe digitalnih izmjena. Tema starosti često se pojavljuje u raspravama i smatram da je prilično zabavna. Čini se da žene nesrazmjerno više podnose oštre kritike s obzirom na svoje godine.

Osobno se uvrijedim kad me nazivaju “baka”, unatoč mojoj energičnoj i aktivnoj naravi. Iako cijenim blagoslov što imam šest divnih unučadi, izraz “baka” je obeshrabrujući kada se pripisuje ženi u četrdesetima. Izražavam solidarnost sa svim ženama koje se susreću s ovim problemom. Zanimljivo je da se muškarce u pedesetim godinama rijetko naziva djedovima.

Označavanje bake i djeda trebalo bi biti rezervirano za pojedince koji stvarno imaju unuke. Autentična mladost nije definirana kronološkom dobi, već nečijom snagom i sposobnošću stvaranja. Kako je Rakočević elokventno artikulirao, mladost je u osnovi stanje duha.

DODATNI SADRŽAJ:

BILJKA ČAJEVAC Godine 1770. skupina istraživača na brodu britanske kraljevske mornarice, kojom je zapovijedao kapetan James Cook, došla je do izvanrednog otkrića izvanrednih ljekovitih svojstava biljke čaja, znanstveno poznate kao Melaleuca alternifolia. Njihovo ih je putovanje dovelo do obala Australije, u blizini živopisnog suvremenog grada Sydneya. Diljem ove prostrane zemlje naišli su na brojna visoka stabla ukrašena aromatičnim, mirisnim lišćem. Aboridžini Australije, priznati kao domorodački stanovnici, pružili su iscrpna izvješća o ljekovitim svojstvima ovog drveća.

  • Već brojnim generacijama listovi čajevca cijenjeni su i korišteni u njezi rana i posjekotina. Prema aboridžinskim običajima, kada se znatna količina ovog lišća rasprši u susjedne lagune, stvara se izuzetno ljekovito sredstvo koje proizlazi izravno iz ulja koje se nalazi u njima. Učinkovitost obloga dobivenih od ovih listova bila je izuzetno snažna, igrajući ključnu ulogu u borbi protiv raznih kožnih infekcija, uključujući i one ozbiljne prirode. Kapetan Cook ovu je biljku nazvao “stablo čaja” nakon što je otkrio njezina ljekovita svojstva.

Kako su se Europljani doselili u Australiju tijekom 19. stoljeća, stablo čaja postalo je široko prihvaćeno u tradicionalnoj medicini, posebno poznato po svojoj učinkovitosti u liječenju rana, opeklina i raznih kožnih bolesti. Tijekom sljedećih desetljeća 1970-ih i 1980-ih, počeo je uzgoj stabala čajevca kako bi se omogućila masovna proizvodnja ulja čajevca. Izvanredna učinkovitost Melaleuca alternifolia, koja se obično naziva uljem čajevca, učinila ga je vrlo željnim prirodnim antiseptikom.

Istraživanja su pokazala da je ovo eterično ulje impresivnih trinaest puta učinkovitije od fenola, koji je ranije bio priznat kao antiseptik. Bitno je naglasiti da je ovo ulje u potpunosti netoksično i posjeduje iznimnu kvalitetu da ne nadražuje kožu. Nakon završetka Drugog svjetskog rata, ulje čajevca postalo je istaknuto kao temeljna komponenta u osobnim priborima prve pomoći brojnih vojnika, služeći ključnu funkciju u dezinfekciji rana i liječenju kožnih infekcija.

Preporučujemo

Pristup premium sadržaju:
PDF i AUDIO knjige
 

9.90€ za mjesec.