VJEROVALI ILI NE – SIRĆE VAM MOŽE POMOĆI DA SE RIJEŠITE BORA, AKNI I STARAČKIH PJEGA

NOVO

Oglasi – Advertisement

Domaće jab ukovo sirće posebno ako je napravljeno do divljih jabuka ima velike blagodeti za naš organizam. Međutim vjerovatno niste znali da se ono može koristiti i u kozmetičke svrhe.

Oglasi – Advertisement

Bore na licu problem su za oba spola; međutim, žene pokazuju veću osjetljivost prema njima i proaktivnije su u potrazi za proizvodima koji mogu učinkovito ukloniti te znakove starenja. Nasuprot tome, čini se da muškarci s relativnom lakoćom rješavaju ovu zabrinutost. Možda je iznenađenje, ali ocat služi u svrhe koje nadilaze njegovu kulinarsku primjenu. To je neočekivano snažan i isplativ prirodni sastojak za ljepotu. Posebnost octa leži u njegovoj sigurnoj i organskoj formulaciji, što ga čini posebno pogodnim za primjenu u njezi kože.

  • Kako bi se maksimizirale njegove prednosti, moraju se primijeniti odgovarajuće metode primjene. Među značajnim kozmetičkim prednostima octa su njegova izvanredna adstringentna svojstva. Ocat služi kao prirodni adstrigent, učinkovito uklanja nečistoće iz začepljenih pora. Kako biste poboljšali učinkovitost svog režima njege kože nakon rutine čišćenja lica, razmislite o dodavanju jabučnog octa. Namočite jastučić vate ovom prirodnom otopinom i nježno ga nanesite na kožu, možete postići optimalne rezultate.

Ova se metoda pokazala vrlo učinkovitom u smanjivanju vidljivosti pora uz ponovno uspostavljanje ravnoteže u proizvodnji masnoće kože. Poznat po svojoj izvanrednoj sposobnosti uklanjanja bora preplanulosti, jabučni ocat posjeduje izvanredna svojstva. Limunska kiselina prisutna u ovom octu pomaže u smanjenju tamnih mrlja i potiče ujednačeniji ten. Nakon dana izlaganja sunčevoj svjetlosti, nježno nanesite na lice pamučni jastučić namočen u ocat.

Kako bi se povećala učinkovitost ovog tretmana, preporučuje se u ocat dodati malu količinu soka od rajčice. Izvanredna sinergija između ovih elemenata daje izvanredne rezultate u pomlađivanju prirodnog sjaja kože i smanjenju pojave mrlja. Ocat je pokazao svoju učinkovitost kao snažno sredstvo za čišćenje u rješavanju problema povezanih s aknama. Njegova izvanredna sposobnost da djeluje kao prirodni dezinficijens učinkovito eliminira bakterije odgovorne za akne, što ga čini bitnim tretmanom. Za najbolje rezultate pomiješajte ulje sandalovine s octom i dobivenu smjesu nježno nanesite na kožu lica.

Ova mješavina, koja se naziva i maska ​​od octa, služi ne samo za smanjenje upale, već i kao pomoć u zacjeljivanju ožiljaka od akni. Nadalje, ocat posjeduje izvanredna svojstva protiv starenja, što ga čini korisnom komponentom svake rutine njege kože. Integriranjem octa u svakodnevnu praksu možete uspješno odgoditi vidljive znakove starenja. Pomiješajte ocat i med kako biste dobili smjesu koju zatim nježno nanesite na lice. Pustite da smjesa ostane na koži otprilike 10 minuta prije nego što je isperete toplom vodom.

Prema izvješću objavljenom u časopisu Health & Kitchen, kombinacija ova dva moćna sastojka pokazuje iznimnu sposobnost zaštite od stvaranja bora i staračkih pjega, što dovodi do revitaliziranog i blistavog tena. Uključivanje octa u režim njege kože pruža dodatne prednosti za zdravlje kože. Pomaže u očuvanju idealne pH ravnoteže kože, učinkovito ublažavajući višak masnoće i suhoću. Osim toga, uključivanje octa u vašu rutinu njege kože može pomoći u smirivanju iritacija kože i smanjenju crvenila.

Bonus tekst:

Kaša, koja se prije smatrala hranom za one s ograničenim sredstvima, vraća se kao egzotično “čisto” jelo. Obično se sastoji od kukuruznog brašna, bilo bijelog ili žutog, široko je poznat kao kukuruzna krupica ili palenta. Kao opcija bez glutena, kaša ne samo da pruža ugodan doručak, već se svrstava i među najzdravije izbore koji su nam na raspolaganju. Bogato esencijalnim hranjivim tvarima, kukuruzno brašno nudi vitalne komponente koje su potrebne našem tijelu, uključujući vitamine A, E i nekoliko vitamina B skupine, uz razne minerale.

Sadrži značajne količine fosfora, cinka, kalija, magnezija, mangana i selena. Točnije, kaša sadrži oko 380 kalorija na 100 grama, a sastoji se od 12,7 posto vode, 10 posto proteina, 73 posto ugljikohidrata, 4,3 posto masti i 2,3 posto celuloze. Ugljikohidrati i masti koje nalazimo u kukuruznoj krupici pozitivno utječu na zdravlje, posebice na rad crijeva. Značajna količina vlakana, uz složene ugljikohidrate, pojačava osjećaj sitosti. Te se hranjive tvari postupno apsorbiraju, čime se olakšavaju normalni probavni procesi u crijevima.

Primarni razlog blagotvornosti kaše leži u njezinoj konzumaciji, bez obzira na prisutnost probavnih problema. Nadalje, kukuruz obiluje karotenoidima, koji su, zajedno s hranjivim biljnim mastima, ključni za promicanje učinkovite crijevne peristaltike. Ovaj mehanizam pomaže u prevenciji zatvora i regulaciji probave. Zbog sastava zdravih masnoća, složenih ugljikohidrata i biljnih vlakana, kukuruz se savjetuje kao vrijedan izvor hrane osobama s povišenom razinom kolesterola.