Andrej je imao 60 godina kad je ušao u peti brak sa devojkom od 23: Sada na pragu 90-e otkriva tajnu “večne mladosti”

Zabava

U Holivudu nije rijetkost da se brakovi raspadaju kao od šale pa mnogi glumci, režiseri i ostali imaju iza sebe po nekoliko razvoda.Danas govorimo o poznatom reditelju koji ima 90 godina i još uvijek je jako vitalan.

Andrej Konchalovski, filmski redatelj s karijerom dugom preko pedeset godina, iu dobi od 87 godina aktivno se bavi svojom profesijom, često putujući i duboko promišljajući o životu. Njegov pogled na dugovječnost u značajnoj je suprotnosti s modernim trendovima, izbjegavajući superhranu i nekonvencionalne postupke. Umjesto da se koncentrira na površinske karakteristike, nudi duboko razumijevanje temeljnih komponenti koje igraju ključnu ulogu u održavanju mladolikog duha i tijela.

Konchalovsky je istaknuo pet ključnih čimbenika koji pomažu u prevenciji preranog starenja. Mozak djeluje slično mišiću; progresivno će se smanjivati ​​u snazi ​​bez dosljedne vježbe. Uključivanje u pisanje i razmišljanje o novim projektima služi kao sastavni dio mog kognitivnog treninga. Ove izjave prenose temeljnu istinu o radu našeg mozga. Suvremena neuroznanost potvrđuje da stalna intelektualna stimulacija potiče stvaranje novih neuronskih veza, čak i među starijim osobama.

Redatelj se ne bavi samo apstraktnim razmišljanjem, već se upušta i u nove domene, istražujući nepoznate teme i stalno proširujući svoje razumijevanje svijeta. Ova težnja nadilazi jednostavan intelektualni napor; predstavlja strast za znanjem koja osnažuje njegovu intrinzičnu motivaciju. Kada netko promatra blijedo lice i nestanak ambicija, to označava pad vitalnosti; stoga je ključno cijeniti svoje težnje dok postoje, jer će to pridonijeti životu ispunjenosti. Želje nadilaze jednostavne trendove ili prolazne hirove; djeluju kao pokretačka snaga koja nas tjera da se svaki dan uzdižemo, smišljamo planove, zamišljamo svoju budućnost i preuzimamo inicijativu.

Končalovski ističe važnost promišljenog njegovanja vlastitih težnji, čime se čuva vlastita radoznalost i duboka žudnja za životom. Prikupljanjem iskustva stječe se uvid: ne zaslužuje svaka ambicija stremljenje, niti svaki cilj zaslužuje napor. Srž dobro proživljenog života nalazi se u sposobnosti razlikovanja između prolaznih želja i dubokih potreba duše. Težnja za nedostižnim ciljem ili pretjerani napor prema trenutnoj težnji ne samo da crpi fizičku vitalnost, već također umanjuje emocionalne resurse.

  • Istinsko ispunjenje proizlazi iz težnji koje su u skladu s našim stvarnim sposobnostima i stvarnim uvjetima u kojima živimo. Kada osoba provodi iskrenu procjenu svojih snaga i raspoloživih resursa, te kada njeni ciljevi točno odražavaju stvarnost njezine situacije, život dobiva jedinstven smisao i cjelovitost. Ovo ne znači napuštanje vaših snova ili ambicija; umjesto toga, sugerira pažljivo usklađivanje vaših težnji sa sadašnjom fazom vašeg životnog puta. Ovaj pristup rješavanju želja pruža održivi izvor radosti i ispunjenja, obogaćujući svaki dan značajem i potičući osjećaj unutarnjeg mira.

Utjelovljuje osnovno načelo za očuvanje mladenačkog duha bez iscrpljivanja u jurnjavi za nerealnim ili izvana diktiranim ciljevima. Temeljna priroda života ukorijenjena je u kretanju. Za mene ostati neaktivan nije održiv izbor; Svako jutro vježbam. Jasno sam svjestan svoje intrinzične potrebe za tjelesnom aktivnošću. Napredak je moguć samo kretanjem, dok stagnacija neizbježno rezultira propadanjem. Općenito, nastojim se svakodnevno znojiti jer mi je bitno podvrgnuti se fizičkom naporu koji prati vježbanje. Razgovor se usredotočuje na temeljnu nužnost kretanja za ljudsko tijelo.

Ovdje se ne radi o strogom režimu vježbanja osmišljenom za postizanje savršene tjelesne građe; nego se odnosi na prirodnu i organsku aktivnost koja je bez napora utkana u tkivo svakodnevnog života. Pojedincu je potreban deficit. Uzmimo, na primjer, koncept nedostatka informacija. Stupanj radoznalosti pojedinaca bio je nevjerojatan! Nasuprot tome, danas je sve lako dostupno i sustavno posloženo. Ovo se načelo na sličan način odnosi i na hranu; kada postoji oskudica, pojedinac namjerno nameće sebi ograničenja, što dovodi do užitka koji je znatno dublji od onog koji se osjeti neposredno nakon konzumiranja.

Gledište Končalovskog oštro odudara od modernih koncepcija udobnog života. U vrijeme kada se pristupačnost obično smatra standardom, on naglašava važnost uspostavljanja granica. Tvrdnja da “Post produžuje život dok ga približava smrti” predstavlja uvjerljivu ideju koja potiče na razmišljanje o načinima na koje prekomjernost može zamagliti naše razumijevanje postojanja. Duboki osjećaj ispunjenosti proizlazi iz iskustva oskudice. Kada postim ili se pridržavam režima prehrane, moja povezanost s hranom, osobito s komadom kruha, prolazi kroz značajnu transformaciju.

Ironija leži u ideji da ograničenja s kojima se susrećemo služe poboljšanju našeg postojanja, omogućujući nam da duboko iskusimo i cijenimo najjednostavnije užitke. Studije pokazuju da umjereni post ima potencijal za pomlađivanje tijela olakšavanjem stanične obnove i uklanjanja toksina. Ovaj proces, poznat kao autofagija, obuhvaća detoksikaciju organizma. Andrej Končalovski je primijetio: “Često sam postio, ponekad u trajanju od 10 dana.

Trenutno je moje gledište evoluiralo; umjesto da gladujem, sada uspješno postim. Očito je da drevna, trajna mudrost vezana uz post nije bila bez značaja.” Naime, Andrej se ženio pet puta i sa svim bivšim supružnicama održava prijateljske odnose. Kad su se prvi put upoznali, Julia je imala 23 godine, a Andrej 60. Unatoč toj velikoj razlici u godinama, razvili su ljubavnu vezu i nakon toga ušli u brak. Julia je njegova peta supruga, a par je ostao zajedno.

Preporučujemo

Pristup premium sadržaju:
PDF i AUDIO knjige + kolekcije
 

9.90€ za mjesec.