Izgrebana tava može ponovno izgledati kao nova sa samo jednim uobičajenim kuhinjskim predmetom koji svi posjeduju.

Životni stil

Mnogi od nas posjeduju barem jednu izgrebanu posudu u kuhinji koju oklijevaju odbaciti. Putem portala przyslijprzepis pokazat ćemo koliko je jednostavno obnoviti staru tavu i, što je najvažnije, ponovno je učiniti korisnom. Jeste li primijetili da se hrana sve više lijepi za vaše dobro korištene tave svaki put kada pripremate obrok? Možda se pitate može li se oštećeni spremnik popraviti i je li prikladno nastaviti ga koristiti. Problem se može riješiti jednostavnim, lako dostupnim proizvodom i samo 2 minute vašeg vremena. Koje su metode za popravljanje izgrebane posude?

Iako žičanom četkom ili grubom spužvom možete uspješno ukloniti teške mrlje i opekotine, korištenje ovih alata može oštetiti površinu posuđa. Za brzu i jeftinu obnovu tave od lijevanog željeza potrebna je samo obična kuhinjska sol. Međutim, ključno je najprije temeljito očistiti tavu mekom, finom spužvom i provjeriti je li potpuno suha prije nastavka. Započnite stavljanjem tankog sloja soli u suhu tavu i zagrijavanjem na niskoj razini. Kada sol počne posmeđivati ​​i poprimiti izgled šećera od šećerne trske, možete je izvaditi iz posude i papirnatim ručnikom obrisati dno.

Ovaj pristup oduzima vrlo malo vremena i daje trenutne rezultate. Korištenje pečenja u soli izvrsna je prirodna metoda za produljenje vijeka trajanja vašeg posuđa. Ova metoda dobro funkcionira i za spremnike. Kako biste spriječili kasnije stvaranje novih ogrebotina na zdjeli, bitno je za miješanje koristiti drvene ili silikonske lopatice umjesto metalnog pribora. Kada se trebate riješiti stare, dotrajale tave? Niste sigurni kada baciti tavu? Definitivan znak da je vrijeme za nabavku novog posuđa je pojava zadebljanih i ljuštećih područja na premazu.

  • Preporučljivo je prestati koristiti tavu kada se počnu stvarati tamne mrlje i pogoršati na dnu, jer oštećeni teflonski premaz predstavlja opasnost za zdravlje. Ključno je imati metodu koja sprječava da se hrana trajno zalijepi za površinu posude; Sigurno većina nas u kuhinji ima barem jednu neprijanjajuću tavu. Ove su tave nevjerojatno korisne za kuhanje naših omiljenih jela, a jedna od njihovih glavnih prednosti je smanjena količina masnoće koju možemo iskoristiti tijekom kuhanja zahvaljujući neprianjajućem premazu. Unatoč tome, kako vrijeme prolazi, mogli bismo primijetiti da neprianjajući sloj počinje propadati, što rezultira specifičnim mjestima na kojima se hrana počinje lijepiti za površinu posude.

Sve se površine s vremenom troše i habaju, što rezultira polaganim opadanjem njihovih izvornih karakteristika, što se često očituje u smanjenoj učinkovitosti kuhanja. Štoviše, prisutnost zagorenih ostataka može čišćenje učiniti prilično izazovnim, što nas obeshrabruje od korištenja ovih ranjivih tava. Koji su postupci za nanošenje neprianjajućeg premaza na tavu? Jedan jednostavan korak može učiniti da površina zdjele izgleda kao da je potpuno nova. Hrana vam se više neće lijepiti, što znači da možete koristiti manje ulja tijekom kuhanja.

Ova tehnika je učinkovita za određene vrste spremnika i brza je i jednostavna. Iako mnogi ljudi možda neće prepoznati ovo pojačalo, ono je uistinu izvrstan dodatak svakom domu. Ovo je savršeno za novije, jeftinije tave koje nemaju neprianjajuću površinu, kao i za starije lonce i tave kod kojih je premaz ili istrošen ili potpuno skinut zbog česte uporabe. Koje radnje je potrebno poduzeti za dalje? Najprije je važno temeljito očistiti spremnik kako biste bili sigurni da na njegovoj površini nisu ostali ostaci hrane ili prljavština. Iako deterdžent može biti opcija, važno je suzdržati se od njegove uporabe nakon postupka! Sve oprano posuđe potrebno je temeljito osušiti.

Zatim papirnatim ručnikom natopljenim uljem očistite unutrašnjost i stranice zdjele. Odaberite ulje bez mirisa. Stavite posudu na štednjak i ostavite da se grije 3 do 5 minuta. Tavu slobodno napunite uljem i zagrijte prema preporuci, ali ova metoda zahtijeva dosta ulja. Alternativno, možete samo upotrijebiti ručnik da obrišete cijelu površinu, jer će lagani premaz ulja postići isti rezultat. Posuđe koje je sigurno za pećnicu i ima odvojive čelične ili plastične ručke možete staviti u prethodno zagrijanu pećnicu na 150 °C oko 35 do 40 minuta.

Nakon što se pečene ohlade, osušite ih papirnatim ubrusom. Gotovo! SAVJET: Dodajte još ulja za kuhanje kad god primijetite da tava gubi svojstvo neprianjanja ili ako hrana počne nejednako tamniti. Ne koristite sapun za pranje posude nakon pečenja jer će ukloniti masni sloj s površine. Kad ponovno zagrijete tavu, mogli biste primijetiti mali oblačić dima; pustite da se rasprši prije nego što ga koristite na uobičajeni način. Dodatni savjeti za brigu o neprianjajućim loncima i tavama.

Tava je kuhinjski pribor koji se koristi za prženje, pečenje i kuvanje različitih jela. Obično je ravna, s niskim ivicama, a može biti napravljena od različitih materijala, kao što su nerđajući čelik, aluminijum ili liveno gvožđe. Postoje i teflonske tave koje olakšavaju prženje bez lepljenja hrane.

Preporučeno

Discover more from Ljubići online

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading