Ponedjeljak, 21 srpnja, 2025

Ovaj čovek živeo je na pustom ostrvu sa 7 žena čak 8 godina i sa njima je dobio 27 dece: Način na koji su živeli nakon što su pronađeni sve šokira

U današnjem članku donosimo vam priču o opstanku,čovjeka koji se našao sa sedam žena daleko od civilizacije i spasa.Donosimo vam jako zanimljivu i inspirativnu priču.

Četrdesetih godina prošlog vijeka, usred razaranja Drugog svjetskog rata, na dalekim Trukskim ostrvima u Tihom okeanu odvila se jedna nevjerovatna priča – priča o opstanku, bliskosti i neočekivanoj ljubavi. Glavni akter bio je Kim Jong Gil, korejski radnik koji se, spletom ratnih okolnosti, našao u gotovo filmskoj situaciji – potpuno izolovan, zajedno sa sedam japanskih žena, daleko od civilizacije i bez nade u spas.

U jeku rata, kada je Sjedinjene Američke Države napale japanske vojne baze na Trukskim ostrvima, nanijevši im ogroman gubitak i prisilivši ih na hitnu evakuaciju, Kim Jong Gil je, poput mnogih drugih, potražio sklonište. Sakrio se u podrum i preživio silovito bombardovanje koje je izbrisalo gotovo svaki trag organizovanog života. Kada se napad završio, izašao je napolje misleći da je ostao potpuno sam.

  • Ipak, tišinu su ubrzo prekinuli ženski glasovi. Ubrzo je pronašao sedam žena, koje su, kao i on, bile ostavljene ili zaboravljene tokom haotičnog povlačenja japanskih snaga. Nisu govorili istim jezikom, ali su se vrlo brzo povezali kroz neverbalnu komunikaciju, pokrete i emocije. Osjećaj zajedništva i potreba za preživljavanjem zbližili su ih na način koji bi, u drugačijim okolnostima, bio gotovo nezamisliv.

Ostrva su imala tropsku klimu, bogatu vegetaciju i more puno ribe, što je olakšavalo osnovnu egzistenciju. U prvim mjesecima, preživljavali su zahvaljujući napuštenim vojnim skladištima u kojima su pronalazili hranu i zalihe. Ipak, kako su mjeseci prolazili, resursi su se trošili, a nada u spas je sve više blijedjela. Svi su shvatili da su prepušteni sami sebi i da ih možda nikada niko neće pronaći.

U tim novim uslovima, Kim Jong Gil je preuzeo ulogu vođe i zaštitnika. Brinuo se o ishrani, vodio ribolov, nabavljao voće i gradio skloništa, naročito kada su ostrvo pogodili razorni tajfuni, koji su uništavali sve što bi izgradili. Njegova snaga, izdržljivost i odgovornost učinili su ga osloncem grupe, a vremenom, žene su u njemu počele da vide više od čovjeka koji im pomaže da prežive. Počele su da razvijaju osjećanja prema njemu.

  • U toj izolaciji, gdje su dani ličili jedni na druge, emocionalna povezanost postala je neizbježna. Komunikaciju su unaprijedili tako što su žene počele da ga podučavaju japanskom jeziku, a on je već znao osnove zahvaljujući ranijem radu u japanskoj fabrici. Ubrzo su svi uspostavili složen, ali funkcionalan sistem zajedničkog života. Kim je postao de facto muž svih sedam žena, a kako bi izbjegli ljubomoru, sve su se dogovorile da će ravnopravno dijeliti njegovo društvo.

Tokom osam godina izolacije, u ovom neobičnom zajedništvu rođeno je 27 djece. Žene su same organizovale život – brinule o djeci, pripremale hranu, održavale skloništa, dok je Kim nastavio da obavlja sve fizički zahtjevnije zadatke. Za sve njih, to ostrvo je postalo dom, a dotadašnji pojmovi porodice, braka i društvenih normi potpuno su redefinisani.

Kada se rat završio i ostrva su pala pod američku upravu, Truk više nije imao vojni ni strateški značaj, pa je godinama ostao zaboravljen. Tek 1953. godine, dok je američki vojni brod prolazio pored obale, članovi posade su spazili čovjeka kako maše belom krpom. To je bio Kim Jong Gil, koji je pokušavao da signalizira pomoć.

Kada su mornari kročili na obalu, zatekli su zapanjujući prizor – jednog muškarca, sedam žena i mnoštvo djece. Ta priča je ubrzo obišla cijelu Aziju i postala senzacija. Kim je vraćen u svoju rodnu Južnu Koreju, a žene i djeca su deportovani u Japan. No, povratak u civilizaciju bio je sve osim bajke. Većina žena se ponovo udala, a djeca su rasuta – neka su završila u sirotištima. Kim je pokušavao da ih pronađe i ponovno uspostavi kontakt.

Na kraju, samo dvije žene su odlučile da se sa svojom djecom presele kod njega u Koreju i nastave zajednički život. Ostale je, kako su godine prolazile, izgubio iz vida.

Kim Jong Gil je preminuo 1979. godine, nakon teške bolesti. Njegov pepeo je podijeljen i prosut na tri mjesta koja su obilježila njegov život – Japan, Južna Koreja i Trukska ostrva, gdje je proživio svojih osam najneobičnijih godina, između rata, ljubavi i opstanka.

Preporučeno

Related Articles

Pridružite nam se

5,602ObožavateljiLajkaj
1,200SljedbeniciSlijedi
1,134PretplatniciPretplatiti
- Advertisement -

Najnovije