Pjevačica Lepa Brena je već preko tri decenije u braku sa nekadašnjim teniserom Bobom Živojinovićem i oni imaju dva zajednička sina dok je sa njima odrastao i Bobin sin iz prvog braka, Filip.
Prije veze s Lepom Brenom, Slobodan Boba Živojinović bio je zaljubljen u Zoricu, koja mu je rodila sina Filipa. Od 1991. godine Boba je u veselom braku s Lepom Brenom, uglednom osobom jugoslavenske pop scene, s kojom je dobio dva sina, Viktora i Stefana. Bivši teniser iz prethodnog braka ima sina Filipa, koji je u braku s pjevačicom Aleksandrom Prijović. Proslavljeni tenisač bio je u braku sa Zoricom (Desnica) Nakić, koja je 1985. godine dobila prvog sina; Filip povremeno na svom Instagram profilu podijeli fotografije na kojima je njegova majka.
- Na internetu je osvanula slika na kojoj su Zorica i Boba uz mladog Filipa, a koja je ranije krasila naslovnicu jednog časopisa. Zorica Desnica, udana Nakić, rođena je u bivšoj Jugoslaviji, gdje je živjela do drugog braka. Dostupne su ograničene informacije o njezinom osobnom životu.
Nakon prvotnog razvoda, Zorica je stupila u brak s poznatim košarkašem Ivom Nakićem, a iz te veze ima dvoje djece: sina Marija koji se smatra značajnom perspektivom u sferi košarke i kćer Ivu . Predana majka i supruga, dosljedno je nastojala tijekom svog života osigurati da njezina djeca imaju pristup svemu što im je potrebno.
Bonus tekst:
Kulinarska tradicija Afrike je zamršena i raznolika, a oblikovala se kroz brojna stoljeća pod utjecajem različitih kultura, geografskih karakteristika i klimatskih uvjeta. Središnji dio prehrane diljem kontinenta je široka paleta hrane lokalnog porijekla, na koju uvelike utječu jedinstvena klima i običaji različitih regija. U zapadnoj Africi, na primjer, klima varira od tropske do sušne, s glavnom prehranom koja se sastoji od žitarica kao što su kukuruz, proso i sirak.
Fufu, široko konzumirano jelo, priprema se od kuhanog i pasiranog korjenastog povrća poput jamsa ili kasave, dok se banku, koji se obično priprema od kukuruza ili prosa, često poslužuje kao prilog. Oba ova jela bogata su hranjivim tvarima i daju potrebnu energiju za svakodnevne aktivnosti. U prehrambenoj praksi zapadne Afrike, mahunarke poput kikirikija, graha i slanutka, uz žitarice, bitne su komponente. Značajne razine proteina i vlakana prisutnih u mahunarkama čine ih vrijednim pojačanjem svakodnevnih obroka.
Obično se mahunarke dodaju u juhe ili variva i pojavljuju se u jelima kao što je juha “egusi”, koja kombinira sjemenke dinje i često uključuje meso ili ribu. Istočno područje Afrike, koje se ističe vlažnom klimom pogodnom za uzgoj raznovrsnog voća i povrća, nudi bogatstvo svježih namirnica unutar svoje kulinarske tradicije. Na primjer, u Keniji, uobičajeno jelo “ugali”, pripremljeno od kukuruza, popraćeno je izborom povrća i mesa. Štoviše, obično se može naći obilje svježeg voća, uključujući mango, ananas i papaju, koje se često konzumira u cijelosti ili prerađeno u sok.
U sjevernoj Africi, cvatući uzgoj aromatičnog bilja i začina rezultat je povoljne klime i uvjeta tla u regiji, što pridonosi prehrani koja je i raznolika i ukusna. Srce lokalne kulinarske tradicije ogleda se u jelima kao što su couscous, koji se sastoji od sitnih žitarica kuhanih na pari, i tagine, sporo kuhano jelo pripremljeno u prepoznatljivom loncu. Obično su uključeni ključni sastojci poput janjetine i piletine, dok začini poput kurkume, kumina i cimeta daju bogate i živopisne okuse ovim pripravcima. Tropske šume središnje Afrike pružaju obilje izvora hrane koji pridonose kulinarskoj praksi regije.
Ova raznolikost obuhvaća korijenje poput kasave i slatkog krumpira, zajedno s različitim listovima koji se koriste u juhama i varivima. Popularno jelo poznato kao “gulaš” kombinira povrće i meso, često pojačano autohtonim biljem i začinima, dajući snažne okuse i značajne nutritivne prednosti. Osim ovih regionalnih razlika, fokus Afrike na prehranu naglašava očuvanje prirodnih resursa i uključivanje lokalnih sastojaka.
Diljem kontinenta mnoge zajednice sudjeluju u praksama koje se odnose na održivi uzgoj i pripremu hrane koje smanjuju otpad i povećavaju hranjivu vrijednost. Tradicionalne metode konzerviranja hrane, uključujući fermentaciju, sušenje i dimljenje, obično se koriste za produljenje roka trajanja. Tipična afrička prehrana nudi značajne zdravstvene prednosti; konzumacija raznolikog izbora cjelovitih žitarica, mahunarki, voća i povrća potiče životni stil bogat vitaminima, mineralima i vlaknima.