Svi bi trebali biti svjesni efekta koji se može postići jednostavnim stavljanjem običnog lovorovog lista u rernu i ostavljanjem da se peče 20 minuta. – Magazin Dan

Životni stil

Za danas smo vam spremili par savjeta, kako da najbolje iskoristite lovorov list, a da nije samo za kuvanje. Naime, jako je poznato da je jako aromatičan, i da ima i više nego intenzivan miris i aromu….

Lovor je kroz povijest bio povezan s idealima trijumfa i pobjede. Jeste li svjesni da vam upotreba pojedinačnog lista ove biljke može pomoći u rješavanju tekućih problema u kućanstvu? Osim kulinarske primjene, lovorov list ima i višestruke dodatne funkcije u kućanstvu. Stavite nekoliko listova lovora u pećnicu. Lovorov list ne služi samo kao simbol trijumfa, već ima i praktičnu primjenu u našem svakodnevnom životu. Kako biste osigurali optimalnu učinkovitost, preporučljivo je prethodno očistiti pećnicu odgovarajućim deterdžentom kako biste uklonili svu nakupljenu prljavštinu.

Iako lovorov list daje brojne prednosti kada se koristi u infuziji ili ulju za masažu, važno je znati da se njegova upotreba ne preporučuje trudnicama i dojiljama, kao ni djeci mlađoj od šest godina. Preporuča se da se osobe s alergijama ili astmom suzdrže od korištenja ove biljke. Osim lovora, postoje brojne alternativne metode za uzgoj primamljivog mirisa u vašem domu. U nedostatku lovorovih listova, možete razmotriti korištenje kore citrusa kao alternativne metode za poboljšanje svježine svog doma.

Bilo da se odlučite za limun, mandarine ili grejp, ugodan miris ovih sastojaka obavit će vašu pećnicu i nježno udahnuti vaš dom smirujućim i ugodnim mirisom. Da bi se to postiglo, početni korak uključuje njihovo umotavanje u aluminijsku foliju. Stavite peći u prethodno zagrijanu pećnicu na 200 stupnjeva i ostavite da odstoji otprilike petnaestak minuta. Dok otvarate vrata pećnice, dopustite da vas obavi divan miris mira koji ispunjava vaš dom.

  • Da biste uklonili sve neugodne mirise koji se mogu zadržati u kuhinji, jednostavno možete prokuhati kombinaciju aromatičnog bilja i vode u nepoklopljenoj posudi. Biljke poput metvice, kadulje, lavande, mažurana, kamilice i matičnjaka posjeduju izvanredna svojstva koja učinkovito upijaju neželjene mirise u kratkom vremenu. Ako ove biljke nisu dostupne, nema razloga za brigu, jer će otopina prokuhane vode i octa postići isti željeni učinak.

Među domaćicama je dobro poznato da se miris munje može iskorijeniti i oživjeti ugođaj u prostoriji laganim posipanjem tepiha mješavinom vanilin šećera ili sode bikarbone u kombinaciji s nekoliko kapi eteričnog ulja; nadalje, ova tehnika djeluje kao učinkovito sredstvo za dezinfekciju u različitim okolnostima. Predmete stavite u vrećicu i u proreze ukapajte nekoliko kapi odabranog eteričnog ulja. Zatvorite vrećicu i ostavite je da stoji nekoliko sati. Lako se raspršite po prostoru, stvarajući izvrsnu dekoraciju koja istovremeno služi i kao učinkovit osvježivač zraka. Kako biste učinkovito iskorijenili sve postojane mirise u svom ormariću za pohranu hrane, razmislite o postavljanju posude napunjene prahom od drvenog ugljena.

Međutim, važno je napomenuti da se ugljen mora mijenjati u redovitim intervalima, kako bi se održala njegova svojstva upijanja mirisa. Želite li eliminirati nepoželjne mirise povezane s prženjem? Postoji jednostavno rješenje: upotrijebite običnu mrkvu. Jednostavno stavite 3 do 4 kriške mrkve u vruće ulje kako biste spriječili paljenje i jake mirise. Alternativno, uporaba priključnog difuzora ulja također može poslužiti u ovu svrhu jednako dobro. Jednostavna metoda za poboljšanje mirisa standardnih svijeća uključuje njihovo umotavanje u cimet.

Da biste to učinili, potrebno je skupiti nekoliko cijelih štapića cimeta i gumicama ih čvrsto pričvrstiti oko svijeće. Kada se svijeća zapali, ispustit će ugodan miris, čime će se povećati njezina estetska privlačnost. Štoviše, ova ideja posjeduje intrinzičnu estetsku privlačnost. Kako biste uklonili neželjene mirise, preporučljivo je obilato posuti sodu bikarbonu u kantu za smeće. Ova metoda će brzo neutralizirati sve neugodne mirise i osvježiti zrak u okolnom prostoru. Kako biste održali svoj kaput u besprijekornom stanju i bez neželjenih mirisa, pridržavajte se sljedećih jednostavnih koraka.

Započnite postupak nježnim četkanjem kaputa s laganim nanošenjem sode bikarbone. Ova metoda će učinkovito iskorijeniti sve neugodne mirise, osiguravajući da će dlaka ostati svježa i pripremljena za nadolazeću sezonu. Čuvajte ga u svom ormaru dok ga ne budete spremni obući sa sigurnošću. Ukoliko posjedujete tapecirani namještaj, uključujući kauče, krevete ili sofe kojima je potrebna revitalizacija, mirise možete učinkovito ukloniti sodom bikarbonom. Kako biste postigli optimalnu raspodjelu, prvo prosijte sodu bikarbonu kroz sito, a zatim nanesite finu maglicu na zahvaćena područja.

Ostavite da odstoji najmanje 15 do 20 minuta prije usisavanja. Iznenadit ćete se koliko se miris potpuno raspršuje, ne ostavljajući nikakve ostatke. Otkrijte ekonomičan i jednostavan pristup za učinkovito stvaranje divnog mirisa iskorijenjuje muhe, a istovremeno smanjuje mogućnost bilo kakvih štetnih učinaka, uključujući glavobolje. Bitno nam je da dobijemo: Za najbolje rezultate preporuča se ukapati 10 kapi odabranog eteričnog ulja poput eukaliptusa, lavande ili paprene metvice. Potrebna je jedna žlica sode bikarbone.

Potrebna količina destilirane vode je 500 mililitara. Sprej je bez sadržaja i pažljivo je dezinficiran. pristup: Pomiješajte sodu bikarbonu i vodu u bočici s raspršivačem, pazeći da je boca dobro zatvorena. Nakon što ste dodali željeno eterično ulje, dobro protresite bočicu. Posljednji korak je nanošenje mješavine prskanjem na odabrana područja kako bi se proizveo ugodan miris. Kako biste riješili neželjene mirise koji se šire iz odvoda, potrebno je u odvod prosuti dva paketića praška za pecivo prije no što odete prespavati. Ostavite da odstoji preko noći, a ujutro temeljito isperite odvod jakim mlazom vode. Ova tehnika će vam pružiti olakšanje nekoliko dana.

Preporučeno

Discover more from Ljubići online

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading