TRIK, sa OVIM, toalet ostaje čist i mirisan do 30 dana: Ne kupujem ništa drugo! – Magazin Dan

Životni stil

Higijena i čistoća kupatila je krucijalna za svako domaćinstvo, i jako je bitno da se redovno država higijena u istom. Mi vam danas tako donosimo jedan prirodan savjet, kako da sve riješite za tili čas…..

Za ovaj učinkoviti DIY osvježivač za WC školjku potreban je samo jedan sastojak koji se možda prije nije smatrao za takvu upotrebu. Majka iz Australije izazvala je veliku pozornost na internetu nakon što je otkrila jednostavnu metodu čišćenja koju je podijelila unutar Facebook grupe. Otkrila je da je skromna plastična boca napunjena vodom dovoljna da ukloni uporan miris koji se širi iz WC školjke.

Odgovarajuća količina omekšivača mora se staviti u vodu unutar boce. Ključni korak uključuje izdubljivanje čepa boce kako bi se napravio mali otvor; naknadno, boca, osigurana ovim promijenjenim poklopcem, postavljena je unutar spremnika. Jedna Australka tvrdi da korištenje ove tehnike osigurava da njezina WC školjka stalno održava ugodan miris, a njezina je preporuka naišla na široko odobravanje brojnih korisnika interneta koji su izrazili svoje zadovoljstvo rezultatima.

Nadalje, neki pojedinci poboljšavaju proces postavljanjem omekšivača vode izravno u spremnik za vodu. Nakon što je saznala za ovu tehniku, Sadie’s Professional Cleaning Services, tvrtka za čišćenje sa sjedištem u Britaniji, priznala je da njihovo osoblje već dugo koristi ovu metodu tijekom čišćenja WC-a. Tvrtka savjetuje: “U posudu stavite šalicu omekšivača. To rezultira taloženjem deterdženta na dnu, što stvara neugodan miris pri svakom ispiranju WC školjke.”

BONUS TEKST:

. U području Toraja u indonezijskoj regiji Sulawesi postoji izvanredna tradicija poznata kao “živjeti s mrtvima”. Ova praksa podrazumijeva da članovi obitelji ostanu u neposrednoj blizini posmrtnih ostataka svojih preminulih rođaka dulje vrijeme nakon njihove smrti. Jedinstvenost ove tradicije temelji se na dubokom uvjerenju da pokojnik ostaje povezan s carstvom živih sve dok se ne provede poseban ritual koji uključuje žrtvovanje vodenog bivola.

  • Ovaj vodeni bivol djeluje kao kanal za duše preminulih za prelazak u zagrobni život. Točnije, obitelji moraju posjedovati znatna financijska sredstva kako bi nabavile bizona, koji se potom žrtvuje zajedno s tijelom preminulog pojedinca. Posmrtni ostaci preminulih pomno su zaštićeni, praćeni ritualima poput pranja i odijevanja koji označavaju duboko poštovanje prema preminulima. Osim toga, članovi obitelji nude hranu i cigarete kao počast poginulima. Održavane dva puta dnevno, te ceremonije ilustriraju odanost i poštovanje koje se iskazuje preminulima. Za održavanje čistoće u blizini posmrtnih ostataka, određena školjka služi kao WC.

Ovaj raspored stvara posebnu atmosferu u domovima plemena Toraja, gdje prisutnost preminulih članova obitelji ima veliku emocionalnu i kulturnu važnost za zajednicu. Supruge mogu odlučiti očuvati vezu sa svojim preminulim muževima, odražavajući njihovu odanost i vjernost kao oblik poštovanja. Iako se ova tradicija u početku može činiti nekonvencionalnom, ona je duboko ukorijenjena u kulturu Toraja i služi kao izraz poštovanja prema preminulima, uz vjerovanje u trajnu bit života nakon smrti.

Pleme Dayak provodi ritual poznat kao tivah, koji uključuje ekshumaciju ljudskih ostataka. Ova praksa, međutim, znatno odudara od onoga što se obično primjećuje u brojnim drugim kulturama. Za pripadnike plemena koji žive u regiji Kalimantan ovaj je obred obavezan jer smrt doživljavaju samo kao prijelaz iz jednog carstva u drugo. Ovaj ritual omogućuje obitelji da izrazi i naklonost i poštovanje prema umrloj osobi. Ako obitelj odluči ne sudjelovati u ceremoniji, smatra se da bi duh mogao nametnuti prokletstvo na njih, što bi rezultiralo nesrećom.

Pleme Tiwah provodi neobičan običaj usmjeren na čišćenje lubanja svojih predaka. Poznata kao “njobeng”, ova sveta praksa, iako pomalo nekonvencionalna, označava trenutak kada narativ postaje posebno intrigantan. Tijekom rituala “mengajau” izvodi se pedantan postupak čišćenja predstavljenih lubanja. Članovi plemena vjeruju da će pročišćavanje ovih lubanja rezultirati obilnom žetvom i pružiti zaštitu od zlonamjernih entiteta. Iako postoji prevladavajuća zabrana rituala “mengajau”, pleme se i dalje bavi praksom čišćenja lubanja, za koje smatraju da posjeduju mistična svojstva.

Pleme Toraja smrt ne doživljava kao tmurnu priliku, već kao priliku za veselje. Prema plemenskim vjerovanjima, dok fizički oblik može propasti nakon smrti, duh preminulog nastavlja postojati sve dok se ne obave pogrebni obredi, koji uključuju ritual s vodenim bivolom. Ceremonija poznata kao “rambu solo” služi kao okupljanje s namjerom da se duhu preminulog pomogne u njegovu putu do konačnog počivališta, koje se naziva Pujo. Ovaj događaj karakterizira atmosfera veselog smijeha i slavlja, a vrhunac je gozba koja slijedi nakon ritualnog žrtvovanja stoke.

Preporučeno

Discover more from Ljubići online

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading