NAJJEFTINIJI LEK ZA „PODMAZIVANJE“ KOSTIJU I ZGLOBOVA Za samo 7 dana uklanja sve bolove u zglobovima, nogama, leđima

KORISNO

Kako starimo naše tijelo se mijenja i postaje sve slabije. Kada su u pitanju kosti i zglobovi oni se vremenom troše i može doći od razni oboljenja i deformacija a u nastavku pročitajte više o jednom prirodnom lijeku.

Prema savjetu vojnog liječnika, preporuča se najekonomičniji prirodni lijek za očuvanje zdravlja zglobova uz istovremeno ublažavanje raznih pratećih tegoba. Sa zadovoljstvom predstavljamo ovaj recept onima koji imaju tegobe u zglobovima, leđima, nogama i vratu. Upute za recept su sljedeće: Nabavite 150 grama bilo koje jestive želatine, s okusom voća ili ne, u bilo kojoj trgovini; Ova količina je namijenjena za jednomjesečni tretman. Navečer pomiješajte 5 grama želatine (što odgovara dvjema jednakim žličicama) s četvrtinom šalice hladne vode (ohlađene iz hladnjaka).

  • Pomiješajte sastojke i ostavite smjesu do sljedećeg jutra na sobnoj temperaturi. Preko noći će se želatina proširiti i pretvoriti u konzistenciju poput želea. Mješavinu popijte ujutro natašte. Možete dodati sok, vodu s medom ili pomiješati smjesu s jogurtom ili kiselim mlijekom ili na neki drugi način koji vam se više sviđa. Tretman je osmišljen kako bi ublažio nelagodu povezanu s bolovima u zglobovima, leđima, nogama, kralježnici, vratu i sličnim problemima, koji često rezultiraju time da pojedinci više ne primjećuju te bolove nakon tjedan dana. Tijek liječenja je mjesec dana, s preporukom da se ponovi nakon šest mjeseci.

Ovakav pristup služi ponovnom uspostavljanju “podmazivanja” zglobova, što je neophodno za pravilan rad brojnih organa, jer su svi sustavi u tijelu međusobno povezani. Međutim, mnogi pojedinci ostaju skeptični. Za neke su jedino rješenje skupi lijekovi protiv bolova puni kemikalija, dok ovaj naizgled “primitivni” i jednostavni tretman ne ulijeva povjerenje. Razlozi zašto je želatina vrlo korisna za zdravlje zglobova su sljedeći: Želatina, dobivena iz životinjskih izvora preradom goveđeg vezivnog tkiva kao što su tetive, kosti i hrskavica, u biti je kolagen u svom najnepatvorenijem obliku.

Ova tvar ima blagotvoran učinak na zdravlje unutarnjih vlakana i malih krvnih žila. Sastoji se od dvije aminokiseline: prolina i hidroksiprolina, a obje pozitivno pridonose obnovi vezivnog tkiva. Nadalje, želatina ima sposobnost pospješivanja rasta i volumena vezivnog tkiva, faktora koji je od velike važnosti u kontekstu oboljelih zglobova.

Želatina je vrlo koristan proizvod iznimne kvalitete koji pozitivno pridonosi zdravlju. – povećava otpor zglobova i snagu srčanog mišića. – pojačava metaboličku funkciju – poboljšava kognitivne sposobnosti – održava zdravo stanje kože – daje fleksibilnost i elastičnost tetivama i ligamentima. – inhibira napredovanje osteoporoze i osteoartritisa. – doprinosi poboljšanju rasta i strukture kose i noktiju. – potrebno u slučajevima displazije.

Bonus tekst:

Poznat po svom snažnom okusu i mirisu, češnjak je jedna od najstarijih ljekovitih biljaka, koja je odigrala ključnu ulogu u kulturnim praksama i prirodnim tradicijama liječenja diljem svijeta. S poviješću dugom preko pet tisuća godina, češnjak potječe iz srednje Azije. i od tada se proširio na razne strane svijeta. Bogat hranjivim tvarima, češnjak jača imunitet i pruža niz zdravstvenih prednosti. Glavni spoj koji se nalazi u češnjaku je alicin, koji je poznat po svojim antibakterijskim, antivirusnim, antigljivičnim i antiparazitnim učincima.

U staroegipatskoj kulturi češnjak je imao veliku važnost jer se smatrao svetom biljkom. Davali su ga robovima kako bi povećali njihovu snagu i otpornost, a nalazili su ga i u grobnicama faraona. U staroj Grčkoj i Rimu sportaši su konzumirali češnjak prije sportskih natjecanja, dok su ga vojnici konzumirali prije bitaka kako bi poboljšali izdržljivost, snagu i imunitet protiv bolesti. Do 6. stoljeća češnjak je stigao u Indiju i Kinu, gdje je stekao priznanje za svoje ljekovite vrijednosti.

Zbog svojih kulinarskih i terapeutskih blagodati, češnjak je neizostavan element svakog domaćinstva i svakog obroka. Ima ključnu ulogu u prehrani, a djeluje kao začin gotovo svim vrstama jela. U modernom društvu mnogi ga pojedinci smatraju prirodnim antibiotikom koji pomaže tijelu u borbi protiv niza bolesti. Preporuča se redovita konzumacija u sirovom obliku, a neugodan zadah možete ublažiti sokom od limuna, jabuke, mente, mlijeka, žvakanjem zrna kave ili kombinacijom s maslinovim uljem.

Preporučujemo