URADITE TO KRAJEM LJETA: 1 supena kašika i procvjetaće i najslabija orhideja koja nikada nije cvjetala! – Magazin Dan

Životni stil

 – Vjerujemo da ne postoji žena na svijetu, koja ne voli orhideju. Možda i najljepši cvijet, koji je jako lak za održavanje, treba imati samo dovoljno vode i svjetla u toku jednog dana…..Slijedi i par savjeta na ovu temu….

U proljeće orhideje počinju razvijati nove izdanke i cvjetati. Za optimalan rast vaših orhideja osigurajte pravovremenu opskrbu svim potrebnim hranjivim tvarima. Kada su opskrbljene potrebnim hranjivim tvarima, orhideje mogu u velikoj mjeri povećati stvaranje cvjetova. Pogledajte prijedloge YouTube kanala HayataDairPüfNoktalar. Ljuske jaja dio su te osnovne prehrane. Jaja su vrlo hranjiva i pružaju značajne prednosti koje doprinose dobrom zdravlju i dobrobiti.

Zatim su nam potrebne dvije ljuske jajeta. Postupak: Provjerite jesu li ljuske jaja pravilno očišćene uklanjanjem svih ostataka jaja. Nakon toga ih ostavite da se osuše na suncu ili u pećnici. Nakon sušenja potrebno ih je samljeti u prah. Na taj način tlo dobiva bolji unos hranjivih tvari iz ljuski, što omogućuje orhidejama da ih puno brže apsorbiraju. Razlog zašto su biljke potrebne ljuske je njihova visoka razina kalcija. Ljuske ostavite tako da ih prelijete litrom kipuće vode i ostavite da odstoje dok se ne ohlade. Ostavljanje preko noći rezultirat će oslobađanjem više kalcija. Filtrirajte otopinu kroz grubo sito, preporučuje se za uklanjanje sitnih čestica i pjene. Gnojivo se može koristiti na dva načina.

Prvi način je kako se gnojivo može primijeniti: prskalicom po listovima biljke. Drugi način je nanošenje izravno na korijenje. Možete odlučiti ili prskati lišće jednom tjedno ili ga nježno obrisati vatom, održavajući ih zdravima. Za hranjenje korijena svakih dvadeset dana dodaje se pet žlica gnojiva. Biljka će tada početi razvijati novo korijenje, stabljike i neke pupoljke. Pogledajte videozapis na kraju ovog posta za više informacija. Za rast i razvoj snažne prirode, banane je potrebno gnojiti. Sljedeće što nam treba su dvije kore od banane. Potrebne su dvije ljuske jajeta. Maloprije je prokuhala litra vode.

Postupak: Banane oprati, oguliti i osušiti. Nakon sušenja banane ogulite žilave dijelove kore, a zatim narežite ono što ostane na male komadiće. Za ovo gnojivo odnesite sirovine u posudu gdje se pomiješamo sa nasjeckanom korom. Dvije ljuske jajeta su ovi delikatni predmeti. Za ovaj recept u lonac morate staviti po dvije kore od banane i ljuske od jaja. Dodajte kipuću vodu u lonac, stavite na štednjak i ostavite da kuha deset minuta. Nakon što prođe navedeno vrijeme, maknite s vatre i ostavite da se prirodno ohladi. Procijedite gnojivo kroz finu mrežicu kako biste se riješili nečistoća. Počinjemo s 600 ml kako bismo napravili litru ovog gnojiva, a zatim ga razrijedimo čistom vodom.

Ova ekskluzivna vrsta organske hrane može se koristiti izravno na korijenima orhideja za davanje odgovarajućih hranjivih tvari. Za hranjenje korijena, primijenite ovo gnojivo u količini od oko pet žličica mjesečno. Ujutro kad se nanese u tolikoj količini, orhideja će bez večeri iščupati korijenje i potpuno zatrpati posudu iz koje će niknuti mnogi pupoljci i korijenje. Ovo je savršeno gnojivo za svo cvijeće u vašem domu. Na kraju ovog priloženog članka nalazi se video koji prikazuje cijeli postupak. Koje osnovne uvjete treba poštovati kako bi orhideja mogla obilno cvjetati?

  • Orhideja treba četiri stvari da bi uspijevala i učinkovito cvjetala. Za dopunu s pravim tlom neka budu plemeniti plinovi, humus zalijevati biljku i ispravan intenzitet svjetla. Uzgoj za idealan rast, mješavina za sadnju mora simbiotske odnose pravu količinu vlage i visoku razinu vlažnosti transpiraciju stabljike minimalnu količinu svjetla Zahtjevi ishrana Kako ne biste pretjerano zalijevali, učinite sustav zalijevanja također smanjite zalijevanje blatne strukture isušivanje između zalijevanja Gore navedene varijable mogu spriječiti ovu biljku da napreduje ako ih ima u višku ili nedostaje. Kako biste se rashladili ljeti, jednostavno ih bacite u kadu punu vode. Učinite to svaki tjedan.

Nemojte pretjerano zalijevati najbolji pokazatelj; otkrijte to gledajući stijenke spremnika zbog nedostatka vlage (detalj vidljiv samo u prozirnom spremniku). Listovi vam prvi govore kada je vrijeme za zalijevanje biljke. Treba ga zalijevati svakih 7-10 dana kako bi se pravilno hidratizirao zbog vrućeg vremena. Štoviše, za pojačan i pravilan rast, uz smjesu za sadnju redovito nanosite malu količinu gnojiva za orhideje. Ostavite orhideju u posudi u kadi oko 15-20 minuta. Suho lišće, grančice ili korijenje čekaju na odbacivanje.

Nakon što to vrijeme istekne, uklonite ga s izvora topline i osigurajte da sva suvišna voda potpuno iscuri. Po potrebi primijenite drugu prihranu. Zeleni korijeni značit će da su uzeli dovoljno vlage. Kako biste spriječili pojavu plijesni, gornju posudu treba očistiti i potpuno osušiti. Uklonite zelene premaze do posljednjeg. Rasvjeta za orhideje bila je ideja usmjerena na osvjetljavanje orhideja na najljepši način. Biljka cvjeta pod mekim, neizravnim svjetlom koje je prirodno svijetlo. Da biste bili sigurni u najbolji položaj, stavite ga na prozorsku dasku okrenutu prema jugu, pazite da bude blizu prozora (bez dodirivanja) i istovremeno ga držite na zasjenjenom mjestu.

Nedovoljno osvjetljenje rezultirat će potamnjenjem lišća i opadanjem cvjetnih pupova prije sazrijevanja. Relevantna je temperatura i vlažnost zraka. Orhideje uspijevaju u okolišu sličnom njihovom izvornom tropskom području, gdje postotak vlažnosti varira od 50% do 80%. Kako biste bili sigurni da ste stvorili ove uvjete u sobi, morate koristiti ovlaživač zraka. Tijekom ljetnih mjeseci mogu se koristiti raspršivači za vodu koji će ispuštati laganu maglicu (pazeći da je ne usmjerite direktno u biljku) već da rasporedite vlagu u neposrednoj okolici.

Alternativno, mokri ručnik možete staviti na radijator ispod prozorske klupice gdje je biljka postavljena. Orhideja troši vlagu kroz svoje zračno korijenje. Gornji sloj Ove biljke ne vole ili ne mogu unositi običnu zemlju i supstrate osim kore bora. Obično se ovaj proizvod prodaje u cvjećarima, često u pakiranju osim mahovine uključuje i treset, kokosova vlakna i drveni ugljen. Supstrat treba mijenjati svakih šest mjeseci nakon što biljka završi cvatnju. Nakon presađivanja, orhideje obično imaju više cvjetova zbog povećane hranjive vrijednosti svježeg supstrata. Lako je kada znate kako uzgajati te divne orhideje.

Preporučeno

Discover more from Ljubići online

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading