SIROMAŠNA MAJKA prodavala cvijeće na groblju da bi kćerki platila STUDIJE MEDICINE: Novinari su potražili njenu kćerku i ostali u šoku kad su SAZNALI KO JE ONA

NOVO

U nastavku našeg današnjega članka, donosimo vam jednu jako neobičnu životnu priču. naime, govorićemo o jednoj majci, koja je imala jako neugodno iskustvo povodom svoga sina…

Većina roditelja bi za svoju djecu uradila sve što je u njihovoj moći, a ta ista djeca ponekad mogu biti vrlo bezobrazna i nezahvalna, što stvara duboke emocionalne rane. Cijeli svijet je zaprepastio slučaj iz Turske o kojem ćete saznati više u nastavku.

Nedavno je u brojnim svjetskim medijima objavljena nevjerojatna, ali pomalo tragična priča o mladoj Turkinji koja je lažnim izmišljotinama prisiljavala svoju osiromašenu majku da joj iz dana u dan šalje novac. Merve Boskurt, 25-godišnjakinja iz Istanbula, osmislila je sofisticiranu prevaru uvjerivši svoju majku da studira medicinu na prestižnom Sveučilištu Oxford u Velikoj Britaniji, dok je zapravo radila kao agentica za nekretnine u Istanbulu.

Ona je otišla toliko daleko da je slala slike sebe u medicinskoj uniformi, sa zaštitnom maskom, održavajući ovu smicalicu godinama. Tijekom tog razdoblja njezina majka, 57-godišnja Gulseran, vjerujući da je njezinoj kćeri potrebna financijska pomoć, prodavala je cvijeće ispred groblja u Antiochiji, kako bi prikupila novac za navodno školovanje svoje kćeri na jednom od najpoznatijih sveučilišta svijeta. Kako izvještava “Oddity Central”, ova pomno orkestrirana prijevara možda bi ostala neotkrivena da Gulseran svojim nesebičnim postupkom nije privukla pažnju lokalnih medija.

Intervju je zatražen nakon što je objavljeno da je prodavala cvijeće kako bi financirala školovanje svoje kćeri, iako nije imala pojma da je bila prevarena. Merve, dok je trajala laž, ustrajala je u svojoj igri: pozirala je uz svoju majku, objavljivala slike u kojima je isticala svoju ambiciju da postane neurokirurg, govoreći da će učiniti sve kako bi se odužila majci koja je napravila nevjerojatne žrtve za njezinu navodnu edukaciju. “Od prihoda od prodaje cvijeća financiram školovanje svoje djece. Kada je pojedinac u dobrom zdravlju, posao je najkorisniji način da doprinosimo zajednici”, izjavila je Gulseran, nesvjesna strašne stvarnosti koja ju je okruživala.

Merve, međutim, nije predvidjela reakciju koju bi priča mogla izazvati u javnosti. Komentari na internetu ubrzo su otkrili da osoba koja se predstavlja kao studentica Oxforda zapravo živi i radi u Istanbulu, što je potaknulo novinare da dodatno istraže situaciju. Ispostavilo se da je cijela priča bila potpuno lažna. Merve je na kraju bila prisiljena priznati istinu, izjavivši: “Duboko sam uznemirena činjenicom da sam svojoj majci nanijela bol. Izmislila sam priču i uvjerila sve u njezinu istinitost, pa čak i sebe.”

Ova priča o izvanrednoj prijevari i žrtvi roditeljskih nesebičnosti podsjeća nas na to kako djeca mogu biti nepoštena i nezahvalna prema roditeljima koji za njih čine nevjerojatne napore. Također, ukazuje na važnost međusobnog povjerenja i poštovanja unutar obiteljskih odnosa, koji bi uvijek trebali biti temeljeni na istini i ljubavi.

Bonus tekst:

Poznat po svom snažnom okusu i mirisu, češnjak je jedna od najstarijih ljekovitih biljaka, koja je odigrala ključnu ulogu u kulturnim praksama i prirodnim tradicijama liječenja diljem svijeta. Ova cijenjena biljka ima povijest dužu od pet tisućljeća. Podrijetlom iz srednje Azije, češnjak je od tada raširen u raznim dijelovima svijeta. Bogat hranjivim tvarima, jača imunološki sustav i pruža brojne zdravstvene prednosti.

Primarni aktivni spoj u češnjaku, alicin, poznat je po svojim antibakterijskim, antivirusnim, antifungalnim i antiparazitnim učincima. U drevnoj egipatskoj kulturi, češnjak je imao veliki značaj, smatran je svetom biljkom. Davali su ga robovima kako bi ojačali njihovu snagu i otpornost, a otkriven je i u grobnicama faraona. I u staroj Grčkoj i Rimu, sportaši su konzumirali češnjak prije natjecanja, dok su ga vojnici uzimali prije ulaska u bitku kako bi poboljšali izdržljivost, snagu i imunitet protiv bolesti.

Do 6. stoljeća, češnjak je stigao do Indije i Kine, gdje je stekao priznanje zbog svojih terapeutskih svojstava. S obzirom na njegovu kulinarsku i medicinsku upotrebu, češnjak ostaje vitalna komponenta u svakom kućanstvu i sastavni je dio brojnih jela. Ima ključnu ulogu u prehrani, a služi kao začin za gotovo sve vrste jela. U suvremenom dobu, mnogi ga pojedinci smatraju prirodnim antibiotikom koji pomaže tijelu u borbi protiv raznih bolesti. Za optimalne dobrobiti, preporučljivo je redovito ga konzumirati sirovog; međutim, nepoželjan miris može se ublažiti sokom od limuna, jabuke, mente, mlijeka, žvakanjem zrna kave ili kombinacijom s maslinovim uljem.

Preporučeno

Pristup premium sadržaju:
PDF i AUDIO knjige + kolekcije
Ponuda važi ograničeno vrijeme.

 

69.00€ trenutno.
Članstvo ističe nakon 12 mjeseci.