Čišćenje kuhinje može biti pravi izazov, posebno ako niste isprobali neke od metoda i saznali koja Vama odgovara. Danas smo za Vas pripremili jednu od najboljih metoda, način kako da Vaša kuhinja uvijek bude čista.
Svaku kuhinju treba održavati relativno čistom, a opet redoviti korisnici (cookay (obično) znaju da će nedugo nakon pripreme hrane štednjak i sve oko njega biti prekriveni prljavštinom. Masnoća općenito prska u različitim smjerovima i ima tendenciju nakupljanja na drugim površinama kao što su vrata i radne ploče. Potrebno je osigurati čistoću u pećnici, kao i na štednjaku Masnoća na drugim površinama može privući prašinu na njih i pretvoriti se u neurednu ljepljivu prljavštinu koju svi mrzimo. Evo kako ih na ekonomičan i učinkovit način temeljito očistiti od takve prljavštine.
- Nema potrebe za korištenjem jakih kemikalija. Samo jedna litra vode Jedna žlica limunske kiseline Dvije žlice octa Upute: Dobro izmiješajte tri sastojka dok se limunska kiselina potpuno ne otopi, ulijte otopinu u bocu s raspršivačem i protresite. Sada pripremljenu otopinu poprskajte po kuhinjskoj površini i obrišite čistom suhom krpom. Ovo skuplja masnoću i riba čak i najprljaviju površinu štednjaka, ostavljajući sve očišćeno. Sve površine ostaju svjetlucave. Isprobajte i uvjerite se sami u rezultate. Saznajte kako to učiniti iz videa na kraju ovog članka.
Druge preporuke za postizanje maksimalne čistoće su korištenje 50 ml votke, 50 ml octa, 100 mililitara vode i jedne žličice sapuna ili deterdženta. Metoda: Vodka, ocat i voda pomiješaju se u boci s raspršivačem u omjeru 50-50. U smjesu se dodaje sapun ili deterdžent u prahu brzinom od 1 žličice. Promiješajte i nanesite na prljavu površinu. Nakon toga ribam četkom za čišćenje zajedno s mekom spužvicom. Proizvod se nanosi raspršivanjem duž trake i na sito. Četkom dobro očistite površinu. Obrišite površinu mekom krpom. To pomaže u jednostavnom uklanjanju masnoće. Četka povećava i ubrzava učinkovitost procesa čišćenja.
Zatim samo prelazimo preko površine koja daje sjajnu završnicu.” Savjeti gospođe Evke: na primjer, savjeti gospođe Evke mogu vas izvući iz kuhinjskog pulta koji je jako prljav i doslovno zamašćen. Vjerojatno ne biste pomislili da bi moglo biti tako jednostavno riješiti problem. Za temeljito čišćenje cijele kuhinjske jedinice korišteno je 200-300 g sode bikarbone. Tri žlice sapuna ili tekućeg deterdženta. Dvije žlice ulja. Šezdeset mililitara octa. Dva limuna iscijeđena Jimmies: Sve sastojke dobro izmiješajte, tako da dobijete tekućinu homogenog izgleda kao što je prikazano na slici.
Ravnomjerno rasporedite po svim namašćenim površinama kuhinjskog elementa. Ostavite 5 minuta, a zatim upotrijebite spužvicu za čišćenje. Temeljito ga isperite i trebao bi se lako skinuti i ostat će kao nov. Dobro isperite i osušite. Sada ćete odmah uočiti razliku. No, možete ga čačkalicom izgurati iz uglova kad god se na njemu počne nakupljati masnoća. Vaša krajnja crta je potpuno čista; na njemu nema ni trunke prljavštine ili ulja. Nekad smatrana sastojkom proizvoda za niže prihode, palenta sada dolazi kao “čista” hrana i prilično je neobična.
Sadrži kukuruznu krupicu, koja može biti bijela ili žuta, obično poznata kao kukuruzno brašno ili palenta. Slatkiši bez glutena nisu samo odlična hrana za doručak, već je i neka od najboljih namirnica u kojima možete uživati jer sadrži mnoge esencijalne hranjive tvari potrebne tijelu poput vitamina A, E, brojnih vitamina B skupine i niz minerala kao što su fosforni cink, kalij, magnezij, mangan i selen. Griz daje oko 380 kalorija na 100 g. Sadrži 12,7 % vode, 10 % bjelančevina, 73 % ugljikohidrata, 4,3 % masti i 2,3 % vlakana.
Vrsta ugljikohidrata i masti u kukuruznom brašnu pozitivno pridonose zdravlju, uglavnom djelujući dobro na crijevne funkcije. Visok sadržaj vlakana u kombinaciji sa složenim ugljikohidratima povećava osjećaj sitosti. Ove hranjive tvari se sporije apsorbiraju i olakšavaju normalne crijevne procese u tijelu. Sve u svemu, glavna prednost ulaska krupice u prehranu nema veze s probavnim problemima. • Kukuruz sadrži puno karotena iu kombinaciji s korisnim biljnim masnoćama pospješuje odgovarajuću crijevnu peristaltiku, čime sprječava zatvor i regulira probavu. Zbog sadržaja zdravih masnoća, složenih ugljikohidrata i biljnih vlakana u sebi, kukuruz se preporučuje kao dijetetski proizvod osobama s hiperkolesterolemijom. Osim toga, ima značajnu ulogu u prevenciji kardiovaskularnih bolesti te kardiotoničnom djelovanju. Kašice se preporučuju u prehrani dojenčadi i male djece jer čiste i odmaraju crijeva; poboljšati probavu i podići imunitet.